Tissot Tour de France

Tissot Tour de France

Tour de France v spolupráci s Tissot predstavili T-Race Cycling         TDF Special Edition.

Možno teraz trocha zabŕdneme do športovej tematiky. Avšak, prečo nie? Veď koniec – koncov, šport a hodinky idú často dokopy. Predsa len, v niektorých športoch je nevyhnutnosťou poznať výsledný čas na poslednú tisícinu sekundy. Práve časomiera je podstatná aj v slávnych cyklistických pretekoch Tour de France. Čo sa hodinárskeho priemyslu týka, pred rokom prišlo k zásadnej výmene. Časomieru značky Festina nahradil švajčiarsky velikán Tissot. Nejdeme však rozoberať súboj týchto dvoch značiek.

Ideme si predstaviť hodinky, ktoré nám Tissot ponúkol ako reprezentanta nielen časomiery, ale aj ako zástupcu bežných hodiniek, ktoré si môžete opásať okolo ruky. Hodiniek z myšlienkou TDF Tissot vypustil niekoľko, no teraz tu máme T- Race Cyclyng TDF Special Edition T111.417.37.441.00. Na začiatok si môžeme rozobrať dizajn. V celku sa podarilo Tissotu z hodiniek odstrániť všetky tie „hračkárske“ prvky, ktoré mali pripomínať pretekársky bicykel. Tissot dokázal decentne vystihnúť skutočnosť.

Pre lepší  a detailnejší opis prejdeme rovno na materiály. Puzdro je vyrobené z ušľachtilej ocele o priemere 44,5mm. Je odolné voči vode do 100m/10ATM. Ciferník je ukrytý pod zafírovým sklíčkom a po jeho vonkajšom obvode sa vyníma výrazná tachometrická stupnica. Okruh je vyrobený z hliníka a je upravený uhlíkom, aby dodával šmrnc pretekárskeho bicykla. Zaujímavosťou je podklad pre ručičky. V strede je oblasť ciferníka zrnitá. Úlohou je pripomínať asfalt. Celkovo farebnosť ciferníku a žltých ručičiek vytvára skvelú kombináciu. Nechýba ani podsvietenie ručičiek. Silikónový remienok s drážkami takisto evokuje cyklistický prvok.

Všeobecne možno Tissot neponúkol hodinky, ktoré by vám na prvý pohľad evokovali Tour de France, no nemožno mu vytknúť, že podstatné elementy by chýbali. Sú len inteligentne skryté a to fanúšik i odborník isto ocení. Ako viem, že to je edícia Tour de France? Áno táto otázka sa dala čakať. Predsa len názov vždy nestačí. Klasické ozdobné emblémy loga nacapené na ciferník ale Tissot vymenil za premyslený doplnok. Logo TDF si našlo miesto na zadnom viečku, kde je vygravírované laserom. A cena takého modelu sa pohybuje od 470€.

Zdieľaj tento článok