Štýl, krása a neúnavná vytrvalosť.

Štýl, krása a neúnavná vytrvalosť.

Casio G-Shock GA 110RD-4A

Kto by na ruke nechcel G-SHOCK od Casio? Jasné, zopár jedincov by sa našlo, ale mať v zbierke takýto kúsok to sa len tak neodmieta. Veď ich futuristický dizajn  je reklamou samou o sebe. Nemusíme si klamať, že by séria G-SHOCK nebola obľúbenou. Určite pár kúskov nesplnilo očakávania, no pri takej produkcii a inovácii, akou sa Casio prezentuje, nemusí ísť vždy všetko podľa plánu.

Predovšetkým je séria G-Shock známa svojou nekompromisnosťou a vytrvalosťou. A toto nie je žiadna reklama, ale skutočný fakt. Casio sa skutočne môže pochváliť sériou, ktorá dobyla svetový trh nielen svojimi vlastnosťami, ale aj svojou povesťou. Možno nejde o kúsok, ktorý by ste si dali k obleku, no rozhodne by ste nič nepokazili. Veď je to G-Shock. V tomto prípade ide o kombináciu červeno/čiernej farby doplnenej o kaučukový remienok s kovovou prackou.  V priemere ide o skutočne objemné hodinky. Puzdro má v priemere až 55mm, no k G-Shockom to patrí.

Odolnosť je sama o sebe vlastnosť, ktorá radí aj tento kúsok medzi elitu. Vodeodolnosť do hodnoty 200M/20ATM a minerálne tvrdené sklíčko odolné voči poškriabaniu. O chod ciferníku sa stará strojček Quartz, Caliber 5146. Ciferník je takisto kombinovaný s LCD podkladom, ktorý G-Shock tradične sprevádza celou sériou. Nechýba ani LED podsvietenie ciferníka, svetový čas v 29 časových pásmach alebo predprogramovaný kalendár až do roku 2099. Budík s piatimi tónmi pre lepšie vstávanie.

Hodinky série G-Shock rozhodne patria ku kúskom, ktoré nesklamú. Rovnako tak aj daný model GA 110RD-4A ponúka overenú kvalitu. Cena takého modelu hodiniek sa pohybuje cca 120€. Zdroj Casio.com

Zdieľaj tento článok