Pohľad na geniálne hodinky .

Pohľad na geniálne hodinky .

Pohľad na geniálne hodinky Type5 od Ressence vám poskytne nový pohľad pod hladinu.

Stretli ste sa už niekedy so značkou hodiniek Ressence? Ak nie, nič sa nedeje. Ide o pomerne novodobú spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2010 v Belgicku. Jej zakladateľom je Benoit Mintiens. Meno tohto génia si dobre zapamätajte. Firma sa spočiatku zaoberala iba prototypmi hodiniek a až neskôr prišla na chuť výrobe. Postupne však predstavila hodinky, ktoré sa začali úplne vymykať normálu. Prečo? Pozrite sa sami.

Meno Benoit Mintiens tu hrá v skutku veľkú úlohu. Svoj talent a zručnosti našťastie používa pre svet dobra a nie zla. Pán Mintiens sa rozhodol svetu ponúknuť „čokoládu,“ ktorá nebude s typickou belgickou či švajčiarsku zlatou, koženou a lesklou príchuťou. Ressence otvoril čokoládovňu, ktorá bude pútať pozornosť nielen po dizajnovej, ale i funkčnej stránke. Tu je najnovší kúsok z dielne Ressence

Ressence Type 5

Začneme zhurta a predstavíme vám najnovší kúsok, ktorý Benoit Mintiens navrhol v spolužití s vodou. Type 5 sú vodeodolné mechanické hodinky, ktoré sú vybavené technológiou Gentleman Diver. Hodinky sa skladajú zo 342 komponentov vrátane ciferníka a pod vodou sú dokonale čitateľné. Aby to všetko ukázalo, že Mintiens je skutočný génius, neunúval sa ciferník skrývať do nejakého puzdra. Hodinky sú vyrobené z titánu piateho stupňa  a tlaku vody odolávajú vďaka ropnej technológii, ktorá funguje na princípe hydrauliky. Hodinky dokonca obsahujú hydraulický olej, ktorý maže potrebné súčiastky. Ako sa to podarilo zasadiť do hodiniek, vie iba sám majster. Okrem toho sú hodinky extrémne odolné aj voči nárazom vďaka zafírovému sklíčku.

To, že hodinky nemajú prakticky žiadne puzdro je kompenzované Kompresným uzamykacím systémom, ktorý je odolný,  ochráni palubu a v neposlednom rade podpalubie. Hodinky sú ergonomicky tvarované a vážia 87 gramov. Sú poháňané systémom ROCS 5 kalibru 2824/2 s vlastným navíjaním. Ressence Orbital Convex System je modul, ktorý pozostáva zo 142 súčiastok a zabezpečuje celý chod hodiniek. Hodinky sú podsvietené technológiou Superluminova.

Okrem toho Ressence ešte v roku 2013 vypustil „čokoládu“ s označením Type3 a následne v roku 2014 predstavil Type1. Značka sa označuje vo svete aj za najinovatívnejšiu. Musíme súhlasiť, ide o prepracované systémy a rovnako ohromujúci dizajn. Tešíme sa na ďalší kúsok z dielne tohto majstra hodinára.Cena takého modelu sa pohybuje v par tisícoch € .zdroj ressencewatches.com

Zdieľaj tento článok