Najzložitejšie hodinky sveta.

Najzložitejšie hodinky sveta.

Čo rok to milión. Na trhu sú najzložitejšie hodinky sveta .

Výrobcov svetových značiek už zrejme omrzelo, že každé hodinky majú podobnú štruktúru. Kráľovská veľmoc, Švajčiarsko, vo výrobe hodiniek nikdy nespí a všetko si dokážu ideálne načasovať. Tentokrát ale predviedli nevídaný kúsok. Od prezentovali údajne najkomplikovanejšie hodinky sveta. Klasické modely sú zrejme poddimenzované a cieľom bolo vyrobiť niečo, čo svet ešte nevidel a podarilo sa.

57 funkcií, 2 800 špeciálnych komponentov, 31 ručičiek, tlačidlá, korunky. Predstavujeme vám Vacheron Constantin Reference 57260. Oficiálne najkomplikovanejšie hodinky sveta. Unikátny kúsok dostal podľa odhadcov cenovku viac ako 8 miliónov dolárov. Hodinky boli vyrobené pri príležitosti  270 výročia vzniku spoločnosti Vacheron Constantin. Na vývoji a výrobe hodiniek pracovali bezmála 8 rokov. Trojčlenný tým mal za úlohu navrhnúť najkomplikovanejší, no zároveň najorganizovanejší model zo všetkých. Jednoducho „naj.“

Pre zaujímavosť, tento unikát má hodiny v podobe regulátora, 12 hodinové pásmo, svetový čas v 24 mestách, indikáciu dňa a noci, mesačné fázy, gregoriánsky kalendár, hebrejský kalendár, astronomický kalendár, westministerksý gong, rôzne druhy alarmu, stopky či rôzne indikácie polohy ručičiek. Jednoducho hodinky toho vedia skutočne dosť. Pravdou však je, že takéto hodinky človek bežne určite nevyužije a práca, ktorá trvala dlhých 8 rokov bola v určitom smere naozaj preceňovaná.

Svetový trh je na prívlastky „naj“ skutočne zvyknutý. Najmenšie, najväčšie, najdrahšie, najkrajšie a teraz tu máme už aj najkomplikovanejšie. Dizajnom však rozhodne neupútajú. Biele zlato dodáva luxusný vzhľad, no dnes len to nestačí. Rovnako ani z praktického hľadiska hodinky nezapôsobia. Ide skôr o kúsok, ktorý si zaobstará nejaký zberateľ, pretože bez toho, aby sme pozerali na dizajn ide v skutku o majstrovské dielo a výrobcovia majú byť načo hrdí.

Zdieľaj tento článok