Hodinky pre Seniorov.

Hodinky pre Seniorov.

Hodinky pre všetkých.

Myslime aj na staršiu generáciu.

Neustále počuť o hodinkách, ktoré majú všetko a sú vhodné pre všetkých. Skutočne je tomu tak? Myslíme na všetkých? Hodinky pre mužov, dámy, tínedžerov či menšie deti. Nezabúdajme, že na svete sú aj ľudia, ktorí potrebujú niečo špecifickejšie. Seniori, slabozrakí alebo dokonca nevidiaci. Čas beží rýchlo, no hodinky nezabúdajú. Svetové značky skutočne myslia na všetko a hodinky pre tento segment sú dnes špecifickou kategóriou. Ak teda máte nejaké to polstoročie za sebou alebo máte slabší zrak, riaďte sa týmito krokmi.

Väčšie je lepšie.

V tomto prípade to platí dvojnásobne. Nekupujete si hodinky, aby keď chcete zistiť koľko je hodín, musíte neustále nasadzovať okuliare alebo hlavu prilepiť na ciferník. Rozhodne nie! Zamerajte sa na veľký ciferník. Ideálne pre pánov sú puzdra v priemere od 40mm a viac. Dámska jemnosť a gracióznosť sa nájde v priemere okolo 33-35mm. S väčším ciferníkom je spojených niekoľko výhod. Lepšia čitateľnosť, prehľadnosť a v neposlednom rade praktickosť hodiniek. Zároveň zabudnite na Rimanov. Rímske číslice (I-1, II-2, III-3, IV-4, V-5…) nie sú pre prehľadnosť tak prívetivé ako Arabská číselná sústava (1,2,3,4,5…).Treba dávať pozor aj na farebnú variáciu číselníka neodporúča sa aká je farba ciferníka taká je farba aj ručičiek. To znamená Farba ciferníka Zlatá a farba ručičiek Zlatá. Ručičky hodiniek vám budú splývať s ciferníkom takže potom nebudete vidieť koľko je hodín . Odporúčam farbu ciferníka napr. Biela farba ručičiek Čierna, alebo Farba ciferníka Čierna farba ručičiek strieborná alebo zlatá .V tom to prípade platy že protiklady sa priťahujú.

Náramkové hodinky JVD steel J1041.4

Náramkové hodinky JVD basic J6006.1

Kvalitný strojček.

Čas niekedy beží skutočne rýchlo a aby boli hodinky naozaj presné, potrebujú kvalitný strojček. Treba preto vsadiť na zaručenú kvalitu a pritom myslieť aj na cenu. Predsa len hodinky môžeme hľadať v rôznych cenových kategóriách. Pokojne sa môžeme zamerať na japonské strojčeky Miyota. Cenovo veľmi prístupný strojček, ktorý sa prezentuje aj svojou spoľahlivosťou. Ak ste zástancami toho, že Švajčiarska presnosť je neotrasiteľná, zamerajte sa na strojčeky Ronda alebo ETA . Podobne ako v prípade presného samuraja z Japonska, aj švajčiarska Ronda potvrdí svoju kvalitu a takisto prijateľnú cenu. Strojčeky ETA sú v podstate drahšie ale to neznamená že čo je drahšie je aj kvalitnejšie. Pri strojčekoch ETA si kupujete KVALITU za troska iné peniaze.

Remienok je podstatný.

Okrem kvality puzdra a jeho vnútra netreba zabúdať aj na kvalitný remienok. Tu môžeme proti sebe postaviť štyroch kandidátov, titán vs chirurgickú oceľ vs kožený remienok vs kaučukový remienok . Prvé, čo si musíme vyjasniť je, že práve titánový remienok a remienok z chirurgickej ocele sú remienky pre ľudskú pokožku najprijateľnejšie a zdravotne úplne nezávadné. Navyše sú odolné a vyznačujú sa vysokou trvanlivosťou. Ak si teda vyberiete ktorýkoľvek z nich, budete určite spokojní. Kožený vs kaučukový remienok sú to remienky cenovo dostupnejšie, ale hlavne nie sú tak odolne na nosenie ako titánové alebo remienky vyrobene z chirurgickej ocele tu je životnosť takého remienka niekoľko ročná . Ja odporúčam remienky z chirurgickej ocele .

Som úplne nevidiaci/a.

Na svete je viac ako 280 miliónov nevidiacich ľudí. Prispôsobovať im množstvo nástrojov či činností sa môže zdať komplikované,  avšak všetko je možné. Okrem SMART hodiniek, ktoré po jednoduchom stlačení dokážu čas zahlásiť hlasovou funkciou, tu máme aj hodinky, ktoré komunikujú so zrakovo hendikepovaným pomocou Braillovho písma. Ako je to možné? Ide o aktívne Braillove políčka, ktoré je možné jednoducho nahmatať pomocou prsta a je tak možné úplne dokonale zistiť aký je presne čas.

A na Záver aké hodinky si kúpite také budete nosiť. Preto dobre zvážte čo si kúpite. Ak potrebujete poradiť aké hodinky si kúpiť a neviete si stým radi. Kľudne sa na nás obráťte radi vám z vašim výberom pomôžeme.

Ps. Cena dobrých hodiniek za rozumnú cenu sa pohybuje už od 40€.

Zdieľaj tento článok